KULLANIM KOŞULLARI

Geçerlilik Tarihi:  1 Ocak 2019

 1. Giriş

Life Fitness tarafından yönetilen bu siteye, uygulamaya veya diğer çevrim içi hizmete hoş geldiniz. Bu Kullanım Koşulları (“Koşullar”) her türlü web sitesine, uygulamaya veya bu Koşullara bağlantı içeren her türlü çevrimiçi hizmet (müştereken “Site”) için geçerlidir. Sitenin tamamında, “Life Fitness”, “biz” ve “bizim” terimleri; yönetim kurulu üyeleri, yetkilileri, çalışanları, aracıları, bağımsız yüklenicileri ve temsilcileri ile birlikte Life Fitness ve her türlü iştirakini veya bağlı kuruluşunu ifade etmektedir. Life Fitness, içinde mevcut olan tüm bilgiler, araçlar ve hizmetler dahil olacak biçimde, Siteyi; tüm bu Kullanım Koşullarını kabul etmiş olan bireylerin kullanımına sunar (ayrı ayrı “siz”, “sizin” veya “Kullanıcı” ve hepsi birden “Siz” veya “Kullanıcılar”).

Bu Koşullar bağlayıcıdır ve bu Koşullara uymayı kabul etmiş olursunuz. Bu Koşullar yukarıda tanımlanan Yürürlükteki Tarihine kadar geçerlidir. Siteye erişiminiz ya da kullanımınız herhangi bir sınırlama veya kısıtlama olmadan bu Koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.  Eğer bu koşulları kabul etmiyorsanız, Siteyi kullanmayacaksınız. Life Fitness, tamamen bizim takdirimize bağlı olarak özellikler, kullanılabilirlik veya Sitenin işleyişi dahil, Sitenin Koşullarını ve içeriğini herhangi bir zaman değiştirebilir. Sitede yer alan Koşulları düzenli olarak gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Bundan sonra yapılan herhangi bir değişiklik için Siteyi kontrol etmeyi kabul etmiş oluyorsunuz ve herhangi bir değişiklikten sonra Siteyi kullanmayı sürdürmeniz, bu değişikliklere ilişkin bir anlaşmayı anladığınız gösterir.

Bazı ürünlere, hizmetlere veya Sitenin bir bölümüne ilave veya farklı hükümler uygulanabilir. Bu hükümler, Sitede ilgili teklif ile bağlantılı olarak yayınlanacak. Eğer diğer hükümler bu Hükümler ile bağdaşmıyor ise, ilgili teklif için diğer hükümler geçerli olacak.

Site; ürünlerin satın alınabileceği üçüncü parti web siteleri veya uygulamaları dahil olmak üzere, bizim kontrolümüz dışındaki mallara hizmetlere ve içeriğe bağlantılar içerebilir.  Bu bağlantılar, yalnızca söz konusu ürün/hizmete erişimi kolaylaştırmak ve ilave bir erişim kanalı sunmak içindir. Life Fitness, bağlantılı konumdaki tüm konuyu gözden geçirmek durumunda değildir ve konudan veya sunulabilecek mallar, hizmetler, içerikler veya ürünlerden sorumlu değildir. Diğer web sitelerine veya uygulamalara bağlantıların olması, bağlanılan web sitesindeki veya uygulamadaki içeriğin onaylanması olarak görülmemelidir. Bağlanılan web sitelerinin, uygulamaların kullanımında veya bu konumlardan yapılan alışverişlerde farklı koşullar ve hükümler uygulanabilir. Life Fitness bu internet sitelerinin, uygulamaların veya hizmetlerin içeriğinden veya internet sitelerinin, uygulamaların, malların, hizmetlerin, içeriğin veya Sitede başvurulan ürünlerin kullanımı sonucu doğan herhangi bir kayıp, hasar ya da diğer yükümlülüklerden sorumlu değildir. Bazı Life Fitness ürünleri bağımsız satıcılar veya üçüncü taraf perakendecilerce satışa sunulur ve bu tür ürünlerin satın alınması, yürürlükteki satış, kiralama veya perakende taksit sözleşmesinin veya diğer sözleşme biçimlerinin koşullarına tabidir.

 

 1. Gizlilik Politikası

Site için geçerli bir Gizlilik Politikamız vardır. Sizin hakkınızdaki bilgileri toplama, kullanma ve paylaşma biçimlerimiz hakkında ayrıntılı bilgiler içerir.  Kişisel bilgilerinizin korunmasına ilişkin seçimlerinizi kavramanız için bu politikayı okumanızı tavsiye ederiz.  Gizlilik Politikamız bu Koşulların bir parçası olarak kabul edilir.

 1. Kullanım Koşullarını Kabul Etme Ehliyeti

Yasal rüşt yaşının üzerinde olduğunuzu, yürürlükteki yasalar çerçevesinde yasal açıdan bağlayıcı olacak sözleşmeler yapmaya ve bu Koşullarda belirtilmiş olan şartlara, hükümlere, zorunluluklara, onaylara ve temsillere tamamen ehil olduğunuzu ve bu Koşulları kabul ettiğinizi, onlara bağlı kalacağınızı ve uyacağınızı tasdik edersiniz.

 1. Bilginin Doğruluğu, Bütünlüğü ve Güncelliği

Sitede sunulan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Her ne kadar Life Fitness Sitede yer alan tüm bilgilerin doğru olmasını sağlamak için makul bir çaba gösterse de doğruluk, bütünlük ve güncellik garanti edilemez. Life Fitness, Sitedeki bilgilerin doğruluğu, bütünlüğü ve güncelliği konusunda herhangi bir sorumluluk veya zorunluluk üstlenmez. Önemli kararlar verilirken; birincil veya daha doğru, tam ve güncel bilgi kaynaklarına başvurulmadan, yalnızca Siteye güvenilmemeli veya Site, karar vermede tek dayanak olarak alınmamalıdır.

Life Fitness, Sitede tanımlanan veya söz edilen hiçbir ürün veya hizmetin, güncel olarak satışa hazır veya üretilmekte ya da ticari kullanım için test edilmiş olduğunu belirtmez ve garanti etmez. Sitede verilen her türlü bilgiden bağımsız olarak Life Fitness, daha önce bir bildirimde bulunmaksızın, modeller, parçalar, aksesuarlar ve diğer ögeler dahil olmak üzere ürünleri ve hizmetleri sonlandırma ya da herhangi bir yükümlülük üstlenmeksizin özelliklerini değiştirme hakkını saklı tutar. Sitedeki bilgiler, herhangi bir ürünü ya da hizmeti almak veya satmak veya ürünleri veya hizmetleri sizin bölgenizde bulundurmak gibi bağlayıcı teklifler oluşturmaz. Life Fitness aynı zamanda, Sitede tanımlanan veya sözü edilen iş olanaklarının hala geçerli olduğunu belirtmez ve bunu garanti etmez. Sitede yer alan iş olanakları ile ilgili bilgiler, istihdam açısından bağlayıcı bir teklif teşkil etmez.

 1. Sitenin Kullanımı ve Uygulama Standartları

Sitenin bütünlüğünü ve Kullanıcıların deneyimini korumak için Siteyi veya içeriğini amacı dışında kullanmamayı kabul edersiniz. Örneğin, aşağıdakileri yapmamalı (ya da yapmamaya çalışmalı) veya başkalarını buna teşvik etmemeli veya bunları yapmalarına yardımcı olmamalısınız:

 • Sitenin olağan işleyişini ve akışını ya da diğer Kullanıcıların kullanımını aksatmak veya müdahalede bulunmak.
 • Siteye veya bir kısım içeriğine erişimi sınırlamak için aldığımız önlemleri engellemek.
 • İzinsiz “robot”, “örümcek”, “kazıyıcı” veya diğer otomatik araçlar kullanarak Siteye erişmek.
 • Sahte isim, e-posta adresi veya diğer iletişim bilgileri sağlamak veya kullanmak; bir kişi ya da kurumun kimliğine bürünmek ya da tam tersi kendi kimliğini, mensubiyetini veya aktardığı materyallerin menşeini yanlış tanıtmak.
 • Siteyi veya onun içeriğinin bir bölümünü, bir “çerçeve” içinde veya tam tersi şekilde, Life Fitness’ı gelirden mahrum etme ihtimali olan diğer yollarla, başka bir içerik veya ticari marka ile ilişkili göstermek veya sahte bir şekilde bir üçüncü taraf ile bizim aramızda bir ilişki olduğunu ima etmek.
 • Bizim özel olarak yetkilendirmemişsek, ürün önerilerimizle, tanımlarla, görseller, fiyatlar ve satış hacimleri ilgili bilgi toplamak kullanmak ve dahil Siteyi veya içeriğini ticari amaçla kullanmak.
 • Life Fitness ürünlerinin bir distribütörün yetki verilmiş internet sitesi dışında herhangi bir ticari internet siteden, Siteye bağlantı sağlamak veya Siteden kaldırmanızı istediğimiz herhangi bir bağlantıyı tutmak.
 • Siteye veya Site aracılığıyla virüsler, casus yazılım, reklam destekli yazılım veya diğer zararlı kodları, siyasi kampanya iletişimlerini, sohbet mektuplarını, toplu e-postalar veya her türlü “spam” taşımak.
 • Sitede kullanılan veya Site aracılığıyla elde edilebilen her türlü yazılımı kaldırmak, kaynak koda dönüştürmek veya tersine tasarım yapmak.
 • Siteyi, Life Fitness’a ait olmayan mallar ve hizmetler için reklam veya tanıtımda kullanmak.
 • Siteyi diğer kullanıcılar hakkında kişisel bilgileri taşımak veya toplamak için kullanmak.
 • Siteyi veya Sitedeki herhangi bir içeriği başka bir insanın, kurumun veya olayın reklamını yapmak veya teşvik etmek için kullanmak; ya da başka yoldan bizimle rekabet etmek veya iş çıkarlarımıza veya itibarımıza yönelik olarak yasa dışı veya kötü niyetli davranmak.

Eğer bu Bölümü ihlal ederseniz, Siteye erişiminizi sonlandırabiliriz, diğer düzeltici işlemlere ve yasalarca izin verilen telafi edici eylemlere başvurabiliriz. Siteye erişimin veya Sitenin kullanımının sonlandırılması, Life Fitness’ın kanun ve hakkaniyet çerçevesinde sahip olabileceği herhangi bir haktan veya yardımdan feragat etmesi anlamına gelmeyecektir.

 1.  Hesaplar:

Site aracılığıyla sağlanan belirli işlevselliği erişmeniz için Site size bir kullanıcı hesabı oluşturma imkanı sağlayabilir (bir “Kullanıcı Hesabı”). Bu “Hesaplar” Bölümü, Kullanıcı Hesaplarına uygulanacak ilave hükümler belirler.

Her Site için yalnızca bir Kullanıcı Hesabı oluşturabilir ve sahip olabilirsiniz ve başka birinin Kullanıcı Hesabını kullanamazsınız. Bir Kullanıcı Hesabınızın olması için Life Fitness’a belirli bilgilerin verilmesi gerekir. Sizi, isteğe bağlı olarak başka bilgileri vermeye de davet edebiliriz. Bir Kullanıcı Hesabı oluşturmak için bilgi istediğimizde, Life Fitness’a doğru ve eksiksiz bilgi vermelisiniz. Aynı şekilde, bize verdiğiniz bilgiler değiştiğinde hesabınızı güncellemelisiniz. Bunu ilgili Sitenin hesap bölümü üzerinden ya da privacy@lifefitness.com adresinden bizimle iletişime geçerek yapabilirsiniz. Life Fitness, sizin Kullanıcı Hesabı oluşturmak için verdiğiniz bilgileri, Gizlilik Politikasında veya bu Hükümlerin diğer maddelerinde belirtilen şekilde kullanabilir.

Kullanıcı Hesabınızın, oturum açma adları ve şifreleri gibi kimlik doğrulama bilgilerinin korunmasından ve gizliliğinden siz sorumlusunuz. Kullanıcı Hesabınızın başkası tarafından kullanılmasına izin vermemelisiniz.  Kullanıcı Hesabınızda görülen tüm hareketlerden sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Eğer Kullanıcı Hesabınıza yetkisi olmayan biri tarafından erişildiğini veya hesabın kullanıldığını düşünmek için bir nedeniniz varsa lütfen derhal privacy@lifefitness.com adresinden bizimle iletişime geçin. Kullanıcı Hesabınızın yetkisiz biçimde kullanımından kaynaklanan hiçbir kayıp ya da hasardan sorumlu değiliz.

Sitemiz ve ürünlerimiz hakkında sizinle iletişime geçmek üzere bize verdiğiniz iletişim bilgilerini kullanmamız için bize yetki verirsiniz. Posta veya e-posta aracılığı ile olanlar dahil elektronik olarak size ilettiğimiz tüm sözleşme, bildirim, açıklama ve diğer iletişimin; bu tür iletişimin yazılı olacağını belirten yasal gerekliliği karşıladığını kabul edersiniz. Bu e-postalarda verilen talimatları takip ederek, size bizden pazarlama ile ilgili e-posta almaktan vaz geçebilirsiniz.

Bildirimde bulunmadan, herhangi bir zamanda, yalnızca kendi takdirimize bağlı olarak ve hareketsizlik veya kötü kullanım dahil ama bunlarla sınırlı olmaksızın, herhangi bir nedenle veya nedensiz, Kullanıcı Hesabınıza erişiminize son verme hakkımızı saklı tutarız. Kullanıcı Hesabınıza erişiminiz sonlandırılırsa, Kullanıcı Hesabınız ile bağlantılı olarak sakladığınız her türlü bilgiye ve teşvik edici hesap kredilerine veya Kullanıcı Hesabınızla ilintili olabilecek başka biçimlerdeki değerlere erişimi kaybedebilirsiniz. Kullanıcı Hesabınızın sonlandırmadan sonra da, bu Hükümler Site’nin size izin verilen diğer kullanımları için geçerli olmayı sürdürecektir.

Sitede Kullanıcı Hesabınızı etkisiz hale getirmek ya da silmek için çeşitli mekanizmalar vardır.  Birçok sitemizde Kullanıcı Adınızla bağlanabilir ve müşteri ayarlarından hesabınızı etkisiz hale getirebilir ya da silebilirsiniz.  Bazı durumlarda, bir Kullanıcı Hesabı etkisiz hale getirildikten ya da silindikten sonra, Life Fitness raporlama amacıyla veya yasal amaçlarla müşteri hesabıyla ilgili bazı bilgileri koruyabilir.

Eğer bir Kullanıcı Hesabı oluşturduysanız ve aynı Kullanıcı Hesabına bir internet sitesi veya bir mobil uygulama (örn. Halo Fitness) aracılığıyla ulaşılabiliyorsa, bu mobil uygulamanın silinmesiyle Kullanıcı Hesabınız silinmeyecektir.  Kullanıcı Hesabınızı silmek için internet sitesini ziyaret etmeli veya privacy@lifefitness.com adresinden bizimle iletişime geçmelisiniz.

 1. Topluluk Forumları ve Kullanıcı İçeriği

Site size yorumlar yapma veya Site aracılığıyla; ürünle ilgili görüşler, bloglar, “Benim Topluluğum” bölümleri, sahipler kulüpleri ve Life Fitness’ın Facebook veya Twitter’daki resmi sosyal medya hesapları dahil (müşterek olarak “Topluluk Forumları”) ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere türlü iletme veya materyal yayınlama imkanı sağlayabilir.  Ürün siparişleri ve kişisel bilgiler dışında bize verdiğiniz bilgiler, bu Koşullarda “Kullanıcı İçeriği” olarak anılır.  Bu 7. Bölüm, “Topluluk Forumları ve Kullanıcı İçeriği” bölümü; Kullanıcı içeriğine uygulanacak ilave hükümleri belirler.

Siteye gönderdiğiniz bu tür her Kullanıcı İçeriğinin; yasallığı, güvenilirliği, uygunluğu, özgünlüğü ve telif hakkından siz sorumlusunuz. Aşağıdaki Kullanıcı İçeriklerini göndermeniz yasaktır: (i) düzmece, hileli, karalayıcı, küçültücü, müstehcen, tehditkar, kişisel veya kamusal hakları çiğneyen, fikri mülkiyet haklarını ihlal eden, suçlayıcı, yasa dışı veya başka nedenlerle sakıncalı, (ii) ceza gerektiren bir suçu oluşturuyor veya teşvik ediyorsa, herhangi bir tarafın haklarını ihlal ediyor veya başka yollarla herhangi bir yasanın ihlaline neden oluyorsa veya (iii) Bölüm 5, “Site Kullanımı ve Davranış Standartları”nın hükümlerini ihlal ediyorsa.  Bize bir Kullanıcı İçeriği gönderdiğinizde, onu bize verme hakkınız olduğunu, yukarıdaki hükümleri ihlal etmediğini ve yanlış, sahte ve yanıltıcı olmadığını kabul ve garanti ediyorsunuz.

Bize Kullanıcı İçeriği gönderdiğinizde Kullanıcı Hesabınızla ilintili olarak bize verdiğiniz profil bilgileriniz (ör. kullanıcı adınız), Kullanıcı İçeriği ile birlikte sergilenebilir. Bize, Kullanıcı İçeriğinizi, güncel olarak bilinen veya gelecekte geliştirilecek her türlü araçla, geliştirme, üretme ve ürünlerin pazarlanması ve reklam dahil, kullanma, yeniden üretme, türetilmiş çalışmalar yaratma, dağıtma, icra etme, sergileme ve diğer başka yollardan faydalanma amacına dönük, münhasır olmayan, dünya genelinde geçerli, telifsiz, sürekli, geri alınamaz, tamamen transfer edilebilen ve alt lisanslanabilir bir lisans verirsiniz. (1) Kullanıcı İçeriğinin bize gizli biçimde verilmediğini; (2) sizinle bizim aramızda gizli veya güvene dayalı bir ilişki olmadığını ve (3) sizi değerlendirmemiz, takdir etmemiz ya da Kullanıcı İçeriğiniz nedeniyle bedel ödeyeceğimize ilişkin beklentiniz olmadığını kabul edersiniz.

Olası yanlış anlamaları önlemek için, politikamız; Kullanıcı İçeriği olarak gönderilen yaratıcı fikirleri, ürün tasarımlarını, teklifleri, iş planlarını veya benzer materyalleri kabul etmemektir. Lütfen bize bu tür materyaller göndermeyin. Her şeye rağmen bunu yaparsanız, derhal aşağıdaki paragraf uygulanacaktır.

Bildirimde bulunmadan Kullanıcı İçeriğini reddedebilir veya kaldırabiliriz. Bunu yapmamız gerekli olmasa da, Kullanıcı İçeriğinizi denetleyebiliriz. Kullanıcı İçeriğinizden veya başka kullanıcılar tarafından yapılan benzer gönderimlerden kaynaklanan herhangi bir kayıp ya da hasardan sorumlu olmadığımızı kabul edersiniz.

 1. Satın Almalar ve Finansman Bilgileri

Site size ürünleri sipariş etme imkanı sunabilir.  Bazı durumlarda, Site sizi ürünleri satan ve bizim adımıza ödeme işlemlerini yürüten bir üçüncü partiye transfer eder. Bu Bölüm 8’de, “Satın Almalar”, bu tür siparişlere uygulanacak ilave hükümleri belirler.

Finansman Bilgisi. Zaman zaman Site, ürünlerimizin bazıları ile ilgili finansman seçenekleri hakkında ilave bilgiler edinmeniz için kişisel bilgilerinizi girme olanağı sunabilir.  Üçüncü partiler tarafından sağlanan finansman bilgileri, bu üçüncü partilerin politikalarına ve koşullarına tabidir.

Ürün Bulundurma ve Fiyatlandırma.  Tüm ürünler tüm modelleri ve renkleri ile mevcut değildir. Bir ürün sipariş ettiğinizde, fiyat sipariş süreci esnasında netleşecektir. Tüm fiyatlar ABD Doları cinsindendir.  Siparişinizde belirtilen fiyatı ve yanı sıra yürürlükteki vergileri, söz konusu ise nakliye harcamalarını ödemeyi kabul edersiniz. Sitede doğru fiyat bilgisini vermeye çalışsak da, ender olarak Sitede belirtilen fiyat hatalı olabilir.  Eğer böyle bir hata fark edersek; siparişiniz ile birlikte verdiğiniz iletişim bilgilerini kullanarak size bildirimde bulunacağız ve size siparişinizi iptal etme veya doğru fiyatı ödeme seçeneği sunacağız.

Ürün Tanımları.  Sitedeki ürünlerin tariflerinin ve tasvirlerinin doğru olma sını sağlamaya çalışırız.  Ancak, sunduğumuz görsellerin sizin cihazınızda düzgün biçimde sergilenmesini veya bizim ürün tariflerimizin ve görsellerimizin her zaman tam, güvenilir, yürürlükte ve hatasız olmasını garanti edemeyiz. Siteden satın aldığınız bir ürünün, tarif ve tasvir edildiği gibi olmadığına inanıyorsanız, geçerli iade politikasında sağlanan çerçevede iade edebilirsiniz.

Vergiler. Siteden yapılan satın almalar, bazı eyaletlerde vergiye tabi olabilir. Vergi oranları eyaletten eyalete değişir. Bu tür bütün vergileri ödemek sizin sorumluluğunuzdur.

İndirimler ve Promosyonlar. Her türlü indirime ilişkin özel koşullar veya promosyonlar önerildiği zaman belirlenir.  Başka türlüsünü belirtmediğimiz takdirde, promosyonlar birleştirilemez. Herhangi bir promosyona uygunluk durumu, sipariş tarihinde belirlenir.

Sipariş Verme. Sitede “Sipariş Ver” düğmesini tıkladığınızda ilgili ürünü satın almak için bir teklifte bulunursunuz.  Siparişlerinizi aldığımızı ve işleme aldığımızı e-posta aracılığıyla doğrulamamız, siparişinizi kabul ettiğimizi göstermez.  Sipariş onayınızda sergilenen tüm ögelerin, siparişiniz yüklenirken stokta bulunacağını garanti edemeyiz. Herhangi bir siparişi, yükleme öncesinde, tamamen veya kısmen reddetme veya iptal etme hakkımızı saklı tutarız. Eğer bunu yaparsak, siparişinizle iletilen iletişim bilgilerini kullanarak size bildirimde bulunmaya çalışırız. Belirtilen miktar sınırlarını aşmamayı (özel olarak gösterilen dışında), özel bir teklif veya promosyonun koşullarını ihlal etmemeyi veya Site aracılığıyla sipariş vermenin yasak olduğunu bildirmişsek, Site üzerinden siparişte vermemeyi kabul edersiniz.

Ödeme. Yalnızca Sitede belirtilen ödeme yöntemlerini kabul ederiz. Ödeme bilgilerinizi verdiğinizde, bilgilerin doğruluğunu ve sunulan ödeme yöntemini kullanmaya yetkili olduğunuzu kabul edersiniz. Tahsilat yapmaya çalıştığımızda, ödeme yönteminizin süresi dolmuş veya başka nedenlerle geçersiz ise, ödeme ve avukatlık ve tahsilat ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak koşuluyla, ödenmemiş tutarı tahsil etmek için üstlendiğimiz her türlü masrafı karşılama sorumluluğunuz devam eder.

Perakende Müşterilerimize Sevkiyat. Sevkiyat seçenekleri ve uygulanacak ücretler sipariş sürecinde belirtilecektir. ABD Posta Servisi Posta Kutularına dağıtım yapmaktadır ancak bu yöntemle siparişiniz gecikebilir. Lütfen Posta Kutularına yapılan dağıtımlarda, Bir sonraki İş Günü veya 2. İş Gününde teslim seçeneklerinin bulunmadığını dikkate alın. Müsait duruma geldiğinde, siparişinizin durumu hakkında size güncelleme e-postaları göndereceğiz. Alaska veya Hawaii’ye gönderimlerde ilave ücret uygulanabilir.

ABD dışındaki adreslere teslimat sınırlı düzeyde mevcuttur ve ilave koşullara, ücretlere ve kısıtlamalara tabi olabilir. Bu bilgiler çıkış işlemleri sırasında verilecektir. Eğer ABD dışındaki adreslere teslimat hakkında ilave bilgiler gerekiyorsa veya bir sorunuz varsa lütfen aşağıda yer alan “Bizimle Nasıl Bağlantıya Geçersiniz” bölümündeki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin.

Belirtilen sevkiyat tarihleri ve teslimat tahminleri yalnızca tahmindir ve bağlayıcı değildir. Eğer bir ürünün siparişi ile işlem arasındaki sürede mevcudu kalmaz ise, siparişinizi iptal ederiz ve siparişinizle birlikte verdiğiniz iletişim bilgilerinizi kullanarak size bildirimde bulunuruz. Ürünler nakliyeciye verildikten sonra oluşacak kanuni mülkiyet ve ürünlerin kaybı veya hasarı size transfer edilir. Sevkiyatın hasar görmesi ve/veya kaybı nedeniyle nakliyeciden hak talebinde bulunmak sizin sorumluluğunuzdur.

İadeler. İade politikaları ilgili Sitede yer almaktadır.  (1) Eğer iade ettiğiniz ürün, belirli bir teklifin veya promosyonun iade politikası veya koşulları ile uyumlu değilse veya (2) size teslim edildikten sonrasında, kötü kullanımınızdan kaynaklanması dahil, bir hasar oluşmuş olduğu ortaya çıkarsa Geri ödeme veya kredi vermeyi reddetme ve iadeden doğan masrafı sizden talep etme hakkımızı saklı tutarız. Yalnızca bize ulaştıktan sonra ve belirlenmiş iade yerinde işlemden geçtikten sonra kanuni mülkiyeti üstleniriz.

İade koşulları ve politikaları değişik olabilir. İlave bilgiler için satın alma gerçekleştirdiğiniz Sitenin iade politkasını kontrol edin. Bu Koşullar altında yer alan ve yukarıda belirtilen İade koşulları ve politikaların farklı olduğu belirli bir Site için, o özel İade koşulları ve politikalar belirleyici olacaktır.

 1. Yarışmalar ve Çekilişler

Life Fitness, üçüncü tarafların ev sahipliğinde veya onlarla birlikte ev sahipliği yaparak çekilişler veya yarışmalar sunabilir. Bu tür yarışmalara ya da çekilişlere ilave veya farklı koşullar uygulanabilir. Yarışma veya çekilişlere katılım için bilgilerinizi alırken ilgili koşullar belirtilecektir. Eğer diğer koşullar, bu Koşullar ile uyumsuz ise, o yarışma veya çekiliş için diğer koşullar uygulanacaktır.

 1. Fikri Mülkiyet

Sitedeki tüm içerik, metin, tasarımlar, grafikler, ticari markalar, hizmet markaları, logolar, ikonlar, görüntüler, ses klipleri, indirilenler, ara yüzler ve yazılım, Life Fitness’a ait her türlü fikri mülkiyet ve bunlardan herhangi birinin seçimi ve düzenlenmesi, münhasıran Life Fitness’ın; onun içerik sağlayıcılarının ve ilgili marka sahiplerinin mülkiyetidir ve telif hakkı, marka ve ilgili diğer yasalar tarafından korunmaktadır. Sitede yer alan içeriği kopyalama, indirme ve/veya çıktı alma, içerikte görülen herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya mülkiyet uyarısını değiştirmemeniz veya silmemeniz şartına bağlı olarak yalnızca sizin kişisel ve ticari olmayan kullanımınız içindir. Sitede bulunan veya Siteden alınan içeriğin başka her türlü kullanımı, Siteden alınan herhangi bir içeriği değiştirme, dağıtma, iletme, gösterme, yayınlama, lisanslama, tersine mühendislik, transfer etme veya salma; ya da türetilmiş çalışma oluşturma dahil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere kesinlikle yasaktır. Life Fitness, içerik sağlayıcıları ve ilgili marka sahipleri, Sitedeki içeriğin, ilgili fikri mülkiyet hakları dahil tam ve eksiksiz sahibidir. Sitedeki hiçbir şey; burada başka türlü belirtilmemiş ise, sahibinin önceden yazılı izni alınmaksızın; sergilenen herhangi bir marka, logo, hizmet işareti dahil olmak üzere, her türlü lisans ve içeriği kullanma hakkı zımnen hibe edilmiş gibi, önceden yapılan beyanın değiştirilmesinin yasaklanması gibi yorumlanamaz. Life Fitness, Siteye ve içeriğine ilişkin açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutar.

Ek sözleşmelerimizin olduğu bayilere ve diğer üçüncü partilere Fikri Mülkiyetimizi kullandırabiliriz. Bazı durumlarda bu materyaller, ilgili Sitede belirtilen ayrı sözleşmelere veya koşullara tabidir veya ayrı kimlik bilgileri gerekir.

 1. Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası Bildirimi

Life Fitness, başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyar ve sizin de bunu yapmanızı talep eder. Eğer Sitedeki herhangi bir içeriğin, ABD yasaları uyarınca telif hakkını ihlal ettiğine inanıyorsanız, lütfen aşağıdaki bilgileri, aşağıda adı ve adresi verilen Digital Millennium Copyright Act Agent’a yönlendirin:

Life Fitness

Life Fitness Gizlilik Ofisi

Dikkatine: Law Department/Copyright Agent
Columbia Centre III, 9525 Bryn Mawr Avenue
Rosemont, IL  60018

Telefon: 1-800-735-8867

E-posta: privacy@lifefitness.com

 

Geçerli olması için ihbarnamenin aşağıdakilerin TÜMÜNÜ içermesi gerekir:

 1. telif hakları sahibinin ya da onun adına davranmaya yetkili bir kişinin ıslak ya da elektronik imzası;
 2. telif hakkının ihlal edildiği iddia edilen çalışmanın tanıtımı;
 3. iddiaya göre ihlal eden malzemenin Sitedeki konumunu belirleyecek yeterli bilgi;
 4. Life Fitness’ın, bildirimde bulunan kişi ile bağlantıya geçmesine imkan veren ad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve diğer gerekli bilgiler;
 5. ihlal edildiği ileri sürülen kullanımın, telif hakkı sahibi, onun temsilcisi veya yasa tarafından yetkilendirilmediğine samimi olarak inandığına ilişkin bir ifade ve
 6. bildirimdeki bilgilerin doğru olduğunu ve yalan yere tanıklık durumunda, bildirimde bulunan kişinin telif hakkı sahibi veya telif hakkı sahibi adına davranmaya yetkili olduğunu belirten bir ifade.

Life Fitness’ın öne sürülen ihlal bildirimine dayanarak herhangi bir işlem yapma zorunluluğu yoktur ve Siteden herhangi bir bilgiyi ve/veya materyali kaldırmak Life Fitness’ın mutlak hakkıdır ve takdirine bağlıdır.

 1. Anlaşmazlıkların Çözümü

Site ile ilgili olarak eğer Life Fitness ile bir ihtilafınız veya ona karşı hak iddianız varsa (bir “Hak İddiası”), bu Koşullar, Site aracılığıyla alınan her türlü ürün veya sizin ve bizim aramızda Site hakkında yapılan iletişim ve bu Koşulların “Bizimle Nasıl İletişim Kurabilirsiniz” bölümünde verilen iletişim bilgileriyle bizimle bağlantı kurarak bu iddia çözümlenmemiş ise, siz ve biz her birimiz bu tür ihtilafları bağımsız bir hakem veya münferiden küçük bir istihkak davasında çözmeyi kabul ederiz. Grup için hakemliğe ve grup için eylemlere izin verilmez ve İddia, başka bir kişinin iddiası ile bir araya getirilemez. Bu Bölüm 12 Siteyi kullanımınızın veya Kullanıcı Hesabının sonlandırılmasına nasıl ortadan kaldırılacağı bilgilerini içerir.

 1. Bölüme binaen, siz ve Life Fitness, her biriniz asliye mahkemeleri hariç, hakim veya jüri tarafından dinlenecek davalar açma hakkınızdan vazgeçersiniz. Bu 12. Bölümde belirtilen hükümler, sizin ve Life Fitness’ın, İddiaları, Federal Tahkim Kanunu kapsamında hakem aracılığı ile veya asliye mahkemesinde çözeceğinize dair yazılı anlaşma oluşturur. Bu sözleşmedeki her türlü değişiklik yazılı olacak ve Life Fitness ve sizin tarafınızdan imzalanacaktır.

İddianız ile ilgili olarak tahkime gitmeden veya asliye mahkemesinde dava açmadan önce, bize iddianız ile ilgili yazılı bir bildirimde bulunmalısınız. (“Bildirim”).  Bu Bildirim (1) taahhütlü posta ile, (2) Life Fitness adresine gönderilmeli: Law Department, Columbia Centre III, 9525 Bryn Mawr Avenue, Rosemont, IL  60018; (3) İddianızın doğasını açıklayın ve (4) zararları ve aradığınız yardımız belirtin.  Bu tür bir bildirimi, İddianızın tahakkukundan sonraki bir yıl içinde yapmalısınız.  Aksi takdirde İddianızdan feragat edersiniz.  Eğer siz ve biz İddianızı Bildirimi almamızdan itibaren 30 gün içinde halledemezsek, siz ya da biz tahkime gidebilir veya İddiayı çözmek için asliye mahkemesinde dava açabiliriz.

Bunun gibi her hakemlik; Amerikan Tahkim Derneği (“AAA”) tarafından yönetilen ve AAA’nın Tüketici Tahkim Kuralları dahil ama onunla sınırlı olmayacak biçimde AAA’nın kurallarına uyan tek bir hakem önünde yürütülecektir. AAA’nın Tüketici Tahkim Kurallarına https://www.adr.org adresinden veya 800-778-7879 no’lu telefon numarasından ulaşılabilir. Hakem bu Koşullara bağlı olarak ve bu koşulları, yürürlükteki yasa ve olguları uygulayacak ve gerekçeli karar hazırlayacaktır.  Yürürlükteki kuralların tarafların bizzat katıldığı bir duruşma gerektirdiği durumlarda, bu duruşma, isteğinize bağlı olarak sizin ikametinizin bulunduğu ABD idari bölgesinde (veya ilçede), aksi takdirde Şikago, Illinois’de gerçekleşecektir.

50.000 ABD Dolarını aşmayan her türlü İddiada; hakem tahkim konusunun ciddiyetsiz veya uygunsuz bir amaç ile ileri sürüldüğü sonucuna ulaşmadıkça, tüm dosya ve hakem ücretini biz ödeyeceğiz.  Eğer hakem sizin zararınızın, tahkime başvurmadan önceki bizim son yazılı anlaşma önerimizden daha büyük olduğu sonucuna varırsa, 1.000 ABD dolarının fazlasını veya belirlenen miktarı ödeyeceğiz.

 1. SORUMLULUK REDDİ

SİTENİN KULLANIM RİSKİ SİZE AİTTİR. SİTE “BU ŞEKLİYLE” VE “MEVCUT OLDUĞU KADARIYLA” TEMELİNDE SUNULUR. HER ZAMAN, SİTEYE VEYA ONUN BİR ÖZELLİĞİNE YA DA HERHANGİ BİR PARÇASINA ERİŞİMİ KISITLAMA VEYA SONLANDIRMA HAKKIMIZI KORURUZ. LIFE FITNESS, AÇIK VEYA ZIMNİ AŞAĞIDAKİLERİ İÇEREN ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAYAN HER TÜRLÜ TÜM GARANTİNİN SORUMLULUĞUNU KESİNLİKLE REDDEDER: BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE TİCARETE ELVERİŞLİLİK İLE İLGİLİ ZIMNİ GARANTİLER VE SİTEDEKİ MATERYALLERİN İHLAL EDİCİ OLMADIĞINA DAİR GARANTİLER VE İŞ SIRASINDA VEYA İFA SIRASINDA ÇIKABİLECEK GARANTİLER, SİTEYE GİRİŞİN HATASIZ VEYA KESİNTİSİZ OLACAĞI, HATALARIN DÜZELTİLECEĞİ, SİTE VEYA İÇERİĞİNİN KULLANILMAYA DEVAM EDİLECEĞİ, SİTENİN GÜVENLİ OLACAĞI, SİTENİN VEYA SİTENİN KULLANILMASINI SAĞLAYAN SUNUCUDA VİRUS OLMAYACAĞI VEYA SİTEDEKİ BİLGİLERİN TAM, DOĞRU VE GÜNCEL OLACAĞINA DAİR GARANTİLER. SİTEYİ KULLANARAK; SİTEYİ KULLANIRKEN GÖNDERİLEN VEYA ALINAN BİLGİLERİN GÜVENLİ OLMAYABİLECEĞİNİ VE YETKİSİZ TARAFLARCA ELE GEÇİRİLEBİLECEĞİNİ KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ. LIFE FITNESS VEYA SİTEDEN VEYA BUNLAR ARACILIĞIYLA ELDE EDİLEN SÖZLÜ YA DA YAZILI HİÇBİR TAVSİYE VEYA BİLGİ HİÇBİR ŞEKİLDE BİR GARANTİ OLUŞTURMAZ. LIFE FITNESS, SİTEDEKİ İÇERİĞİN KULLANILMASINA İLİŞKİN OLARAK, BÜTÜNLÜK, DOĞRULUK, KESİNLİK, YETERLİLİK, YARARLILIK, GÜNCELLİK, GÜVENİRLİK HUSUSLARINA VEYA AKSİ HUSUSLARA İLİŞKİN HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEZ VEYA BUNLARIN TEMSİLCİLİĞİNİ ÜSTLENMEZ.

 1. SORUMLULUK SINIRLAMASI

LIFE FITNESS SİTEYİ ÜCRETSİZ OLARAK KULLANIMA SUNAR. SİTENİN KULLANIMINDAN TAMAMEN SORUMLU OLDUĞUNUZU VE BU GİBİ BİR KULLANIMIN RİSKİNİN SİZİN TAKDİRİNİZDE VE SİZE AİT OLDUĞUNU; LIFE FITNESS, İŞTİRAKLERİ, DİSTRİBÜTÖRLERİ VEYA TEDARİKÇİLERİNİN SİTE İLE İLİŞKİLİ VEYA SİTENİN KULLANIMINDA YAŞANAN GECİKME VEYA SİTENİN KULLANILMAMASINDAN KAYNAKLI VEYA SİTEDEN EDİNİLEN VEYA SİTEDE REKLAMI YAPILAN BİLGİ, ÜRÜN VEYA HİZMETLER İLE BAĞLANTILI, LIFE FITNESS’IN SİTEDE YAYINLANAN VEYA VERİLEN MATERYALLERİN KESİLMESİNDEN VEYA ÇIKARMASINDAN VEYA LIFE FITNESS VEYA İŞTİRAKLERİNE VEYA TEDARİKÇİLERİNE ZARAR OLASILIĞI BİLDİRİLSE BİLE SÖZLEŞME, KESİN SORUMLULUK, HAKSIZ FİİLE DAYANSIN VEYA DAYANMASIN SİTENİN KULLANIMINDAN KAYNAKLI DİREKT, DOLAYLI, CEZAİ, ARIZİ, ÖZEL, NETİCE KABİLİNDE DOĞAN VEYA DİĞER ZARARLARDAN SORUMLU TUTULMAYACAĞINI ANLAR VE KABUL EDERSİNİZ. EĞER SITEDEN HERHANGİ BİR İÇERİK YÜKLENDİ İSE, BU YALNIZCA SİZİN TAKDİRİNİZ VE RİSKİNİZDİR. BU TÜR BİR MATERYALİN İNDİRİLMESİ SONUCU OLUŞACAK, BİLGİSAYAR SİSTEMİNİZİN UĞRAYABİLECEĞİ HER TÜRLÜ HASAR VEYA VERİ KAYBI YALNIZCA SİZİN SORUMLULUĞUNUZDUR. LIFE FITNESS, SAVAŞ HALİ, DOĞAL AFETLER, NAKLİYECİ VEYA DİĞER ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMET SAĞLAYICILARININ HAREKETLERİ, DEPREM, SEL, AMBARGO, İSYAN, SABOTAJ, İŞ GÜCÜ KITLIĞI VEYA UYUŞMAZLIĞI, HÜKÜMET İŞLEMLERİ, ELEKTRİK KESİNTİSİ VEYA INTERNET VEYA BİLGİSAYAR BİLEŞENLERİNDEKİ ARIZA DAHİL, BİZİM MAKUL KONTROLÜMÜZ DIŞINDAKİ OLAYLARDAN DOLAYI, PERFORMANSIMIZDA KAYNAKLANABİLECEK, HİÇBİR TÜRLÜ BAŞARISIZLIK VEYA ERTELEMEDEN YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI; SINIRLAMA OLMAKSIZIN PERFORMANS KESİNTİSİ, HATA, EKSİKLİKLER, KESİLME, SİLME, KUSUR, PERFORMANSTAKİ VEYA İLETİMDEKİ ERTELEME, BİLGİSAYAR VİRÜSLERİ, DOSYA BOZULMASI, İLETİŞİM HATTI ARIZASI, AĞ VEYA SİSTEM SIZINTISI VEYA HIRSIZLIK, TAHRİBAT, YETKİSİZ ERİŞİM, DEĞİŞTİRME, HERHANGİ BİR KAYDIN VEYA VERİNİN KAYBI VEYA KULLANIMI VE DİĞER HER TÜRLÜ GÖRÜLEBİLİR VEYA GÖRÜLEMEZ KAYIP İÇİN DE GEÇERLİDİR. SİTE KULLANICILARI ÖZELLİKLE; SİTENİN HERHANGİ BİR KULLANICISININ KARALAMA, HAKARET VEYA YASA DIŞI DAVRANIŞINDAN, LIFE FITNESS’IN VE TEDARİKÇİLERİN HİÇBİR BİÇİMDE SORUMLU TUTULAMAYACAĞINI KABUL EDER. YUKARIDAKİ İDDİALARIN HERHANGİ BİRİ İÇİN SİZİN TAKDİRİNİZE BAĞLI ÖZEL ÇÖZÜM, SİTENİN KULLANIMINA DERHAL SON VERMENİZDİR.

 1. Tazmin Etmek

Bu Sitenin kullanımından ya da bu Koşulların ihlalinden doğacak olan her türlü kayıptan, yükümlülüklerden, giderlerden, hasar ve maliyetlerden, makul avukatlık ücretleri ve mahkeme masrafları da dahil, Life Fitness ve iştiraklerini ve onların yetkililerini, yönetim kurulu üyelerini, çalışanlarını, üstlenicilerini, temsilcilerini, lisans veren kişileri, hizmet sunucularını, alt yüklenicileri ve tedarikçileri; koruyacağınızı, onların zarar görmelerini engelleyeceğinizi ve tazmin edeceğinizi kabul edersiniz. Sitede veya Siteyi ileten sistemlerden herhangi bir teknik aksamaya neden olursanız; makul avukatlık ücretleri ve mahkeme masrafları dahil bu aksamadan doğacak kayıpların, yükümlülüklerin, masrafların, zarar ve maliyetlerin tamamından sorumlu olmayı kabul edersiniz. Life Fitness, aksi takdirde tazmine konu olacak herhangi bir meselenin münhasıran savunma ve denetim masraflarını Life Fitness’a ait olacak şekilde, üstlenme hakkını saklı tutar ve böyle bir durumda siz bu meselenin savunmasında Life Fitness ile iş birliği yapmayı kabul edersiniz.

 1. Yetki

Site, Life Fitness’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ofisleri tarafından yönetilir. Bu Sitenin Kullanım Koşulları ve kullanımı Illinois Eyaleti yasalarına tabiidir. Eğer Siteye ABD dışındaki bir konumdan erişiliyorsa, o yabancı yörede yürürlükte bulunan yasaların Siteye uygulanamayabileceğini anlamak tamamen sizin takdiriniz ve riskinizdir.

 1. Sözleşmenin Bütünlüğü

Bu Koşullar; yayınlanan politikalar veya çalışma kuralları ile birlikte Life Fitness ve Kullanıcıların tam anlayışını oluşturur ve taraflar arasında Site ile alakalı önceki veya eş zamanlı, sözlü ve yazılı iletişimin ve tekliflerin tümünün yerine geçer.

 1. Bölünebilirlik

Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünün yasa dışı, geçersiz veya hükümsüz olması durumunda, kalan hükümler yürürlükte kalmayı sürdürür.

 1. Bizimle Nasıl İletişim Kurabilirsiniz

Bu Koşullar veya Site ile ilgili sorular ve yorumlar aşağıdaki iletişim bilgilerine adrese iletilmelidir:

 • e-posta: privacy@lifefitness.com
 • Telefon: 1-800-735-3867
 • posta: Life Fitness, Attn: Lar Department, Columbia Centre III, 9525 Bryn Mawr Avenue, Rosemont, IL 60018

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.